Umowa SLA dla sklepu on-line - co warto wiedzieć?

Umowa SLA dla sklepu on-line - co warto wiedzieć?
Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na założenie sklepu internetowego, doceniając zalety tego rozwiązania. Sprzedaż i zakupy przez Internet cieszą się bowiem coraz większą popularnością, mimo pewnych minusów i niedogodności związanych ze specyfiką transakcji internetowych. O ile krótkie awarie wpływające na niedostępność witryny są raczej niegroźne w przypadku niewielkich sklepów on-line, to w przypadku ogromnych biznesów e-commerce mogą wiązać się nawet z milionowymi stratami finansowymi. W odpowiedzi na tę sytuację i poszukiwanie rozwiązań dla tego problemu powstała możliwość zawarcia umowy SLA. Czym ona jest i jakie regulacje może zawierać?

Czym jest umowa SLA? 

Umowa SLA to umowa zawierana na piśmie, która określa dokładny czas reakcji na zgłoszoną awarię wraz z jej naprawą. Można ją zawrzeć między innymi z Agencją Interaktywną Argonium, która ponadto oferuje kompleksowe usługi związane z pozycjonowaniem i obsługą sklepów on-line. Każda umowa SLA reguluje dokładny czas przyjęcia zgłoszenia oraz termin, w którym dana firma zobowiązuje się naprawić ewentualnie pojawiający się problem. Umowa SLA to coraz popularniejsze rozwiązanie praktykowane chętnie przez sklepy małe i duże. Ewentualne problemy techniczne to nie tylko możliwe straty finansowe, ale też niezadowolenie klientów. Chyba nikt nie lubi sytuacji, w której nie może dokończyć transakcji z powodu awarii. Rynek e-commerce jest na tyle duży, że przejście do konkurencji nie stanowi żadnego problemu.

Trudno mówić o istnieniu technologii całkowicie niezawodnej. Mniejsze lub większe usterki dotykają co jakiś czas praktycznie każdego serwisu - nawet popularnych Amazon oraz Allegro. Dlatego też zawarcie stosownej umowy SLA stanowi doskonałe rozwiązanie, które zagwarantuje zachowanie ciągłości sprzedaży i szybką reakcję na zgłoszenie oraz sprawne poradzenie sobie z ewentualną awarią.

Umowa SLA - dlaczego warto? 

Jeśli zależy Ci na gwarancji sprawnego działania sklepu on-line i szybkiej realizacji zgłoszenia, powinieneś zdecydować się na zawarcie umowy SLA. Zapewnia ona również inne korzyści, wśród których warto wymienić: brak lub możliwie jak najkrótsze przestoje w pracy sklepu, naprawa każdego błędu w wyznaczonym szczegółowo czasie, gwarancja jak najmniejszych strat finansowych spowodowanych brakiem dostępności witryny oraz zadowolenie klientów. Jeśli nie zdecydujesz się na stałą współpracę w tym zakresie, każda usterka oraz awaria będzie wiązać się z poszukiwaniem wsparcia technicznego i czasem oczekiwania na zajęcie się przez niego zaistniałym właśnie problemem. Umowa SLA daje gwarancję szybkiej reakcji na zgłoszoną awarię przez wykwalifikowany zespół doświadczonych specjalistów.

POLECANE FIRMY

Umowa SLA dla sklepu on-line - co warto wiedzieć?

Umowa SLA dla sklepu on-line - co warto wiedzieć?

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na założenie sklepu internetowego, doceniając zalety tego rozwiązania. Sprzedaż i zakupy przez Internet cieszą się bowiem coraz większą popularnością, mimo pewnych minusó...
Zastosowania drewna eukaliptusowego

Zastosowania drewna eukaliptusowego

Drewno eukaliptusowe to surowiec pochodzenia egzotycznego wyróżniający się mnóstwem właściwości cenionych zwłaszcza w meblarstwie oraz budownictwie. Mimo że ten gatunek drewna jest dużo mniej powszechny na rynku niż choćby so...
Niezbędne elementy wyposażenia cukierni

Niezbędne elementy wyposażenia cukierni

Wysokiej jakości urządzenia, meble i akcesoria to najważniejsze elementy każdej cukierni, które pozwalają na stworzenie unikalnych przepisów i ich sprawną oraz wysokiej jakości realizację.
Formalny strój, czyli jak ubrać się do sądu?

Formalny strój, czyli jak ubrać się do sądu?

Jeżeli bierzesz udział w rozprawie sądowej, warto przygotować się do niej nie tylko mentalnie, ale również fizycznie. Na sali sądowej odpowiedni wygląd jest podstawą, ponieważ znane przysłowie mówi: "jak Cię widzą, tak Ci