Wolumetria twarzy - dla kogo polecany jest ten zabieg?

Wolumetria twarzy - dla kogo polecany jest ten zabieg?
Wolumetria twarzy, nazywana inaczej liftingiem bez skalpela, jest zabiegiem medycyny estetycznej, w którym wykorzystuje się kwas hialuronowy lub inny wypełniacz. Substancja ta jest znana ze swoich właściwości rewitalizujących i pozwala skorygować linię twarzy, poprawiając elastyczność skóry.

Wolumetria twarzy - co to za zabieg?
Wolumetria twarzy polega na modelowaniu konturu i poprawie poszczególnych jej obszarów bez interwencji chirurga. Skalpel zostaje więc w tym przypadku zastąpiony strzykawką lub kaniulą wypełnioną kwasem hialuronowym lub innym materiałem, który aplikuje się śródskórnie.
Kwas hialuronowy wypełnia tkanki, zwiększając ich objętość. Dzięki temu skóra, która wraz z wiekiem zaczyna się zapadać i traci swoją gęstość, podnosi się i odzyskuje młody wygląd. Twarz wygląda dzięki temu nawet o kilka lat młodziej. Oprócz kwasu hialuronowego, często wykorzystuje się do zabiegu również tkankę tłuszczową, którą pobiera się od pacjenta. Zawiera ona komórki macierzyste, które wykazują bardzo korzystne działanie naprawcze. Modelowanie twarzy własnym tłuszczem jest zabiegiem, który minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii właściwie do zera, ponieważ wykorzystuje się do tego celu substancję biozgodną z organizmem pacjenta.
 
 Zobacz powiązane porady połączone z Klinika medycyny estetycznej Piaseczno:
  • Klinika Medycyna Estetyczna Dr Parda
  • Klinika Dr Parda - Ginekologia estetyczna Warszawa
  • Klinika Medycyny Estetycznej Warszawa

  

Komentarze do innych strony www Gabinet medycyny estetycznej Warszawa:

  • Korekta warg sromowych
  • Efekty po zabiegu mezoterapii igłowej
  • Bruksizm, czyli przerost mięśni żwaczy - choroba XXI wieku?
  • Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Wolumetria twarzy - dla kogo?
Z zabiegu wolumetrii twarzy może skorzystać właściwie każda osoba, która chce zahamować skutki upływającego czasu i zachować młody wygląd. Zmiany w strukturze twarzy zaczynają być widoczne już około trzydziestego roku życia. Wtedy pojawiają się pierwsze ubytki w tkance tłuszczowej, policzki zaczynają opadać i pojawiają się pierwsze zmarszczki oraz bruzdy. Zmienia się również owal twarzy oraz jej rysy. Wszystkim tym problemom może zaradzić wolumetria, która w porównaniu do zabiegu chirurgicznego jest znacznie bardziej bezpieczna i obarczona niewielkim ryzykiem powikłań. Nie wymaga również długiego okresu rekonwalescencji, a wykonywana przy znieczuleniu miejscowym może być bardzo komfortowa i praktycznie bezbolesna.

POLECANE FIRMY

Umowa SLA dla sklepu on-line - co warto wiedzieć?

Umowa SLA dla sklepu on-line - co warto wiedzieć?

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na założenie sklepu internetowego, doceniając zalety tego rozwiązania. Sprzedaż i zakupy przez Internet cieszą się bowiem coraz większą popularnością, mimo pewnych minusó...
Zastosowania drewna eukaliptusowego

Zastosowania drewna eukaliptusowego

Drewno eukaliptusowe to surowiec pochodzenia egzotycznego wyróżniający się mnóstwem właściwości cenionych zwłaszcza w meblarstwie oraz budownictwie. Mimo że ten gatunek drewna jest dużo mniej powszechny na rynku niż choćby so...
Niezbędne elementy wyposażenia cukierni

Niezbędne elementy wyposażenia cukierni

Wysokiej jakości urządzenia, meble i akcesoria to najważniejsze elementy każdej cukierni, które pozwalają na stworzenie unikalnych przepisów i ich sprawną oraz wysokiej jakości realizację.
Formalny strój, czyli jak ubrać się do sądu?

Formalny strój, czyli jak ubrać się do sądu?

Jeżeli bierzesz udział w rozprawie sądowej, warto przygotować się do niej nie tylko mentalnie, ale również fizycznie. Na sali sądowej odpowiedni wygląd jest podstawą, ponieważ znane przysłowie mówi: "jak Cię widzą, tak Ci